Telefon

0352 231 52 52E-Mail

info@pinreklam.com

Dijital Baskı

Yani, dijital ve ofset baskı arasındaki fark nedir?

Bu iki baskı yöntemine, farklılıklarına ve bir sonraki baskı projeniz için birini veya diğerini seçmenin mantıklı olduğu bir yere bakalım.

Ofset Baskı Nedir?

Ofset baskı teknolojisi, genellikle bir lastik “battaniye” üzerine bir görüntü aktarmak ve daha sonra bu görüntüyü bir kağıda yuvarlamak için kullanılan alüminyumdan yapılmış plakalar kullanır. Ofset denir çünkü mürekkep doğrudan kağıda aktarılmaz. Ofset baskı, daha büyük miktarlarda ihtiyaç duyulduğunda en iyi seçimdir ve doğru renk reprodüksiyonu ve net, temiz profesyonel görünümlü baskı sağlar.

 

Dijital Baskı Nedir?

Dijital baskı, ofsetin yaptığı gibi plaka kullanmaz, bunun yerine toner (lazer yazıcılarda olduğu gibi) veya sıvı mürekkep kullanan daha büyük yazıcılar gibi seçenekleri kullanır. Düşük miktarlar gerektiğinde dijital baskı parlar; 20 tebrik kartı veya 100 el ilanıyla bir koşuyu düşünün. Dijital baskının bir diğer faydası değişken veri kabiliyetidir. Her bir parçanın kendine özgü bir kod, isim veya adrese ihtiyacı olduğunda, dijital, gitmek için tek yoldur. Ofset baskı bu ihtiyacı karşılayamaz. Dijital baskı seçenekleri ve özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ofset baskı harika görünümlü baskı projeleri üretmek için harika bir yol olsa da, birçok işletme ya da birey 500 ya da daha fazla genişliğe ihtiyaç duymaz ve en iyi çözüm dijital baskıdır.

Dijital Baskı'nın Avantajları:

 • Kurulum maliyetleri kısa vadede daha düşüktür.
 • İhtiyacınız olduğunda, yalnızca ihtiyacınız olan miktarı yazdırın
 • Düşük minimum miktarlar (1, 20 veya 50 parça kadar düşük)
 • Ucuz siyah beyaz dijital baskı
 • Değişken veri kapasitesi (isimler, adresler, kodlar veya numaralandırma kolayca yapılabilir)

Geliştirilmiş teknoloji, daha fazla kullanım için dijital kaliteyi kabul edilebilir hale getirdi.

Ofset Baskı'nın Avantajları:

  • Büyük miktarlarda maliyet etkin basılabilir
  • Ne kadar çok baskı yaparsanız, parça başına fiyat o kadar ucuz olur
  • Özel yüzeyli çok çeşitli kağıt türleri kullanılabilir.
  • Metalik ve Pantone renkleri gibi özel mürekkepler mevcuttur.
  • Daha fazla ayrıntı ve renk doğruluğu ile mümkün olan en yüksek baskı kalitesi

Dijital Baskı, bir sonraki baskı projem için uygun mu?

Ofset ve dijital hem kullanışlı baskı yöntemleridir. Her birinin, projenizin gereksinimlerine bağlı olarak belirli avantajları vardır. Bir projenin daha büyük çalışmalarına ihtiyaç duyduğunuzda, yüzlerce veya binlerce veya belirli, marka merkezli bir Pantone rengi kullandığınızda, ofset baskı gitmek için tek yoldur. Ofset işleminde metalik veya flüoresan mürekkepler gibi çok çeşitli özel kağıtlar ve özel mürekkepler de kullanabilirsiniz.
100'den küçük bir küçük çalışma veya bireysel adreslere veya bilgilere ihtiyaç duyulursa, dijital çözümünüzdür. En iyi yanı, bir işletme olarak ihtiyaçlarınızın bu seçimlerden herhangi biri ile karşılanabilmesi ve yüksek kalitede olmanız, harika görünmenizi sağlayacak basılı bir ürün almanız anlamına gelir!